Po śniadaniu i krótkiej podróży tuk-tukiem, odkryliśmy, że autobus do Elli nie odjeżdża z Tissy. Szybko znaleźliśmy kierowcę, który zawiózł nas do Elli. Odwiedziliśmy pole herbaty i herbaciarnię. Próbowaliśmy naleśników w lokalnej restauracji, ale były niesmaczne. Spędziliśmy czas w hotelu “Ambiente”, podziwiając widoki, a potem odwiedziliśmy zabytkową świątynię skalną. Wróciliśmy do hotelu podczas monsunu.
Podróż pociągiem do Nanu Oya była atrakcyjna dzięki malowniczym widokom na herbaciane wzgórza. W Nanu Oya wynajęliśmy kierowcę, który zawiózł nas do Kandy, z przystankiem w fabryce herbaty. W Kandy wynajęliśmy pokój w hotelu i odwiedziliśmy świątynię, w której uczestniczyliśmy w ceremonii odsłonięcia relikwii zęba Buddy.
Rano udaliśmy się na dworzec autobusowy i pojechaliśmy do Anuradhapury. Zatrzymaliśmy się w hotelu i zdecydowaliśmy się na zwiedzanie miasta po południu. Mężczyźni, którzy zawieźli nas do hotelu, zaproponowali nam objazd po zabytkach Anuradhapury. Następnego dnia wyruszyliśmy do Negombo, gdzie zatrzymaliśmy się w hotelu i zwiedziliśmy miasto pomimo deszczu.